Menu

Twój koszyk jest pusty.

Tkane wszywki imienne

Tkane wszywki imienne to wszywki w których tekst jest wtkany w materiał. Mogą być wtkane w bawełnę lub poliester. Długość wszywek tkanych zależy od długości tekstu, dlatego ważnym jest napisanie tekstu odpowiedniej długości.

Wszywki są zazwyczaj mocowane przez przyszycie ich z każdej strony. Alternatywą dla przyszywania jest skorzystanie z Taggit, który jest jak spinka plastikowa przyczepiona na przykład do metki w pralni. Jest nawet możliwość zakupu tkanych wszywek z papierem transferowym umożliwiającym wprasowanie na ubranie.

Trwałość
Jak dobrze wszywka przylega do ubrania zależy od ilości ściegów wykorzystanych do ich przyszycia. W przypadku wszywek bawełnianych najprawdopodobniej pozostaną bez zmian po wielu praniach, gdy wszywki poliestrowe mogą się  z czasem spierać..

Olbrzymią przewagą wszywek imiennych jest możliwość ich usunięcia, co znacznie powiększa wartość odzieży.
Jeśli wybierasz wszywkę przyczepianą przez  Taggit  lub wprasowywaną w ubranie, nie będzie ona zamocowana tak dobrze jak w przypadku przyszycia. 

Czas
Słabą stroną wszywek tkanych w porównaniu z innymi oznaczeniami jest to, że oznakowanie ubrań zawiera więcej czasu, przynajmniej osobom które nie posiadają własnej maszyny do szycia. Korzystając z maszyny do szycia przymocowanie wszywek nie zajmuje dużo czasu.

Alternatywą dla osób nie posiadających maszyny do szycia lub osób które nie potrafią przyszyć ich ręcznie jest Taggit najprościej określony jako plastikowe ometkowanie, które część A łączy z częścią B. Korzystając z Taggit ubrania są oznakowywane tak szybki jak w przypadku wprasowywanek.

Wygląd
Wszywki tkane niektórym z dorosłych przypominają czasy szkolne. Wiele osób pamięta i wspomina piękne wszywki ze swojego dzieciństwa.
Inaczej niż naprasowywanki, wszywki tkane są dekoracją ubrania, szczególnie jeśli przyszywa się je samodzielnie. Dostępne w różnych szerokościach - 10 mm, 15 mm oraz 25 mm – co umożliwia oznakowanie nawet własnoręcznie wykonanych przedmiotów. Dodatkowo jest możliwość wyboru spośród wielu formatów czcionek i kolorów. Każda wszywka jest wyjątkowa i proces produkcji jest odpowiednio dobrany czasowo. Prosimy obejrzeć video z YouTube pokazujący proces tkania wszywki.

Dodatkowe informacje
Jeśli twoje dziecko jest alergikiem lub ma delikatną skórą, wszywki bawełniane są doskonałym wyborem

  Ładuję...